BAŞAK GROUP - KRANNICH SOLAR PROJEcT GMBH

BAŞAK Grubu, Krannich Solar Project GmbH İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI YAPTI.

Fotovoltaik Proje GeliştiricisiKrannich Solar Project GmbH, Türkiye'de Başak Group ile fotovoltaik projeleri hayata geçirecek. Ortak aktiviteler 2015 başında başlayacak. Önümüzdeki yıllarda toplam 40 MWp gücünde güneş enerjisi parklarının kurulması planlanıyor.

Krannich Solar Project GmbH, işbirliğine teknik planlama için danışmanlık, elektrik sisteminin planlanması, tasarım, bilirkişi raporu gibi bilgi birikimi sağlayarak ve bileşenlerin tedarikini üstlenerek katılıyor. Projenin tamamlanması için, projenin kardeş kuruluşu olan Krannich Solar Project GmbH, kalite yönetimi, dokümantasyon, ölçüm protokolleri ve teslimat belgelerinin düzenlenmesi işlemlerini üstleniyor. Mükemmel bir yerel bağlantı ağına sahip Başak Group, parklar için gerekli izinlerin alınmasından, sözleşmelerin hazırlanmasından ve sistemlerin yerinde inşası ve devreye alınmasından sorumlu.

Başak Group, 1969 yılında kuruldu ve günümüzde altı faaliyet alanıyla Türk inşaat sektörünün önde gelen tedarikçilerinden biri konumunda. Merkezi Eskişehir'de bulunan kuruluşun çatısı altında kendi üretimi olan kiremitler üretilirken, bir beton tesisi, kendine ait bir çakıl ocağı ve bir inşaat şirketi de kuruluşun bünyesinde bulunuyor. Müteahhitlik firması olarak komple konut projeleri realize ediliyor. En yeni basamak olan BSK Energy, faaliyetlerine bir yıl önce başladı.

BSK Enerji, Krannich Solar Projekt GmbH ile birlikte yaklaşık 0,5 MWp büyüklükten itibaren güneş enerjisi parkları kurulacak. BSK Energy, Türk inşaat sektöründeki uzun yıllara dayanan deneyimiyle ortaklığa katılıyor. Genel Müdür Rainer Burkhardt, BSK ile ideal iş ortağını bulduklarına inanıyor: "Güneş enerjisi parkları inşasındaki bilgi birikimimiz ve BSK'nın iyi bağlantıları ile birbirimizi mükemmel şekilde tamamlıyoruz ve Türk pazarında başarılı PV projelerini hayata geçirme konusunda en iyi koşulları sağlamış olduk".

Krannich Solar Projekt GmbH hakkında

Uluslar arası alanda faaliyet gösteren Krannich Solar Projekt GmbH, fotovoltaik sistem toptancısı Krannich Solar Project GmbH'ın kardeş şirketidir. Büyük projelerin hayata geçirilmesinde müşterilerini desteklemekte ve geliştirme, teknik planlama, uygulama ve tesisin işletilmesi gibi projenin tüm aşamalarında veya projenin sadece belirli bölümlerinde müşterilerine eşlik etmektedir.

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE İLGİLİ BİLGİLER